HAKKIMDA

Doç. Dr. Cüneyt Ünsal Kimdir?

1988 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesini bitirdikten sonra, 1988-1994 yıllarında Çukurova Üniversitesinde Tıp eğitimimi tamamladım.

Pratisyen Hekim olarak mecburi hizmetimi, 1994-1995 yıllarında Ardahan Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde ve 1995-1996 yıllarında Ardahan Ana Çocuk Sağlığı Ve Aile Planlaması Merkezi’nde yaptım.

1996-1998 yıllarında Adana Karataş Yüzbaşı Sağlık Ocağında Pratisyen Hekim olarak çalıştım.

1998-2000 yılları arasında İstanbul Koşuyolu Kalp  Hastanesi’nde Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde asistan olarak çalıştım.

2000-2002 yıllarında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniğinde çalıştım.

2002-2007 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde psikiyatri uzmanlığımı yaptım. “Yaygın Anksiyete Bozukluğu” Tanısı Alan Hastaların Elektrokardiyografilerindeki  P – Dalga Dispersiyonu ve QT Dispersiyonu adlı tezimle özellikle Psikiyatrik Bozukluklardan Yaygın Anksiyete Bozukluğunda kalp ritm değişikliklerini araştırdım.

2008-2010 yılları arasında İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak çalıştım.

2010 yılında “Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisansı” mı tamamladım.

2010-2014 yılları arasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında Yrd. Doç. Dr ünvanı ile çalıştım.

Adı geçen Üniversitenin Tıp Fakültesinde, Davranış Bilimleri, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Yaşam Becerileri ve Sosyal Etkinlik derslerinde, Sağlık Meslek Yüksekokulunda Geriatrik Psikiyatri derslerinde, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünde Psikiyatri Hemşireliği ve Hemşirelikte Yönetim derslerine, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek lisans derslerinde eğitim verdim.

2014 yılında Doçent Doktor Ünvanı aldım.

2015-2016 yıllarında Kırklareli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak çalıştım.

2016-2017 tarihleri arasında İstanbul’da Özel bir hastane’de Psikiyatrist olarak çalıştım.

Özellikle Şizofreni, Anksiyete Bozuklukları, Psikokardiyoloji, Psikodermatoloji, Depresyon, Tükenmişlik Sendromu, Psikofarmakoloji konularında ulusal/uluslararası bilimsel araştırmalarım mevcuttur.

Halen Psikiyatrist-Psikoterapist olarak İstanbul Kadıköy Bağdat caddesindeki özel muayenehanemde  danışanlarıma hizmet vermekteyim.

Doç. Dr. Cüneyt Ünsal Psikiyatrist-Psikoterapist